Antyszczekowa obroża dla psa – co warto wiedzieć?

Rodzajów obroży dla psów na rynku polskim jest bardzo dużo i tak naprawdę każdy właściciel czworonoga z całą pewnością jest w stanie znaleźć odpowiedni przedmiot dla siebie i swojego psa.

            Rodzaje obroży dla psów

            Ktoś kto kiedykolwiek wybiera obrożę dla czworonoga, wie, że jest naprawdę bardzo wiele różnych rodzajów obroży. Mogą być:

– przeciw pchłom

– anty kleszczowe

– ozdobne

– skórzane

– parciane

– antyszczekowe

Obroże antyszczekowe robią ostatnimi czasy ogromną furorę wśród właścicieli psów, bo jest to niesamowicie nowoczesne i przydatne urządzenie. Ludzie zaczęli się interesować obrożami antyszczekowymi, ponieważ one są bardzo pomocne w tresurze psów, a o tym przecież ludzie chcą cały czas rozmawiać jeśli są hodowcami psów.

Antyszczekowa obroża jest obrożą elektroniczną, bo działa według ustalonych z góry od producenta zasad.

            Działanie obroży antyszczekowej

Obroże antyszczekowe mają to do siebie, że są sterowane pilotem i to często nawet z dosyć dużej odległości, co daje możliwość nadzorowania własnego psa w parku nawet jeśli pies pobiegnie daleko. Ludzie bardzo chętnie kupują taką obrożę, ponieważ jest to naprawdę dobry patent. Obroża taka wysyła krótkotrwałe dźwięki, które powodują nagłe zaskoczenia dla psa i wtedy przestaje on szczekać. Są też inne rodzaje takiej obroży, które rozpylają kilka kropli niegroźnej substancji, która również dezorientuje czworonoga i sprawia, że pies przestaje szczekać.

Dzięki takiej obroży można nauczyć psa posłuszeństwa, albo można także wyrabiać w nim pożądane nawyki. Na przykład jeśli jest problem z psem, który zdejmuje bez zgody właścicieli jakieś smakowite kąski ze stołu, to dzięki obroży antyszczekowej, można wyrobić nawyki, które są poprawne i pozwalają na ułożenie manier zwierzęcia.

pies
Źródło zdjęcia: Pixabay.com

Ceny obroży antyszczekowych

Cenowo niestety obroże te nie prezentują się tak dobrze, ponieważ są dosyć drogie. Oczywiście cena i jej wartość jest pojęciem względnym, ale kilkaset złotych trzeba zapłacić za taką antyszczekową obrożę dla swojego pupila, a trzeba przyznać, że nie jest to mały wydatek. Patrząc dodatkowo na to, że oprócz obroży trzeba zakupić jeszcze inne psie akcesoria, to suma kwot jakie trzeba wyda na wyposażenie dla zwierzaka jest naprawdę wysoka i nie każdego może być stać, aby kupił dla psa taką drogą obrożę antyszczekową.

Każdy pies zazwyczaj lubi chodzić w obroży, ale tylko pod warunkiem, że od najmłodszych lat jest do tego przyzwyczajany i oswajany z tym, że na szyi nosi cały czas jakiś pasek. Oczywiście obroża dla psa powinna być odpowiednio dobrana i dopasowana do jego wielkości, rasy i temperamentu. Nie jest bez znaczenia również materiał z jakiego wykonywane są obroże i dlatego najlepiej i najbezpieczniej jest wtedy, kiedy się kupuje obroże czy to antyszczekowe czy też inne wykonane z materiałów naturalnych takich jak na przykład skóra.

Mając na uwadze dobro swojego zwierzęcia, każdy chciałby kupić taką obrożę, która pomogłaby ustawić zachowanie psa w taki sposób, aby był on zawsze bezpieczny i aby jego zachowanie było akceptowane przez otoczenie, ponieważ nieułożony pies bardzo często może stać się ofiarą niestety bardzo groźnych ataków zdenerwowanych sąsiadów. Kiedy znów pies będzie posłuszny, to na pewno nikomu jego zachowanie nie będzie przeszkadzało i nikt nie będzie chciał się na nim mścić, albo robić mu krzywdy.

pies
Źródło zdjęcia: Pixabay.com

Obroże antyszczekowe są dosyć popularne w miastach i najczęściej właśnie tam ludzie kupują dla swoich psów takiego typu obroże. W małych miasteczkach i na wsiach jest to raczej niespotykane i dlatego trzeba zacząć rozpowszechniać te artykuły również w miejscach w których do tej pory były raczej nieużywane. Oczywiście jest to trudne, bo ze względu na cenę obroży antyszczekowej, niestety bardzo duża ilość ludzi musi zrezygnować z tego zakupu, ponieważ przerasta to ich możliwości finansowe i wolą te pieniądze przeznaczyć na jakieś inne cele, niż kupowanie antyszczekowych obroży dla swoich pupili. To naprawdę dobra rzecz i warto w nią zainwestować, kiedy ma się problemy z posłuszeństwem swojego psa, ale nie wolno oczywiście nadużywać jej właściwości.